دوربین مداربسته دیجیتال IP

/دوربین مداربسته دیجیتال IP
دوربین مداربسته دیجیتال IP2019-06-14T12:08:01+04:30

دوربین مدار بسته دیجیتال ، رایج ترین نوع دوربین ها هستند که برای نظارت و کنترل اماکن مختلف به کار می روند.

دوربین مدار بسته دیجیتال ، از امواج دیجیتالی برای ثبت، ضبط و انتقال تصاویر و داده ها استفاده می کند. انتقال تصاویر، تحت بستر شبکه های اینترنت انجام می شود. دیجیتالی بودن این نوع دوربین ها موجب شده است کاربران از مزایای زیاد آن ها بهره مند شوند. کیفیت بالای تصاویر، حداقل سیم کشی برای نصب دوربین مدار بسته ، امکان ارتباط با امنیت و کیفیت بالای ارسال تصاویر به صورت بی سیم، تنها بخشی از مزیت های دوربین مدار بسته دیجیتال هستند.

به واسطه تجهیزات پیشرفته دوربین مدار بسته دیجیتال ، قیمت این دوربین ها بالاست. از سویی دیگر، به دلیل وابسته بودن عملکرد این دوربین به شبکه، پهنای باند آن ها محدود است. در برخی موارد، دوربین مدار بسته دیجیتال با نام “IP Camera” نیز شناخته می شوند. دوربین های دیجیتالی مدار بسته، از طریق شبکه های اینترنت داخلی به شبکه جهانی متصل می شوند و کنترل آن ها به راحتی انجام می پذیرد.

سیستم های مدار بسته برای ثبت تصاویر دریافتی از دوربین مدار بسته، به دستگاه ضبط تصاویر نیاز دارند. دستگاه DVR و دستگاه NVR دو نوع از این دستگاه ها هستند که هر کدام برای نوع خاصی از دوربین به کار می روند . DVR، مخصوص  دوربین های آنالوگ است. دستگاه NVR، یک دستگاه ثبت تصاویر دیجیتال است و برای دوربین های مدار بسته دیجیتال به کار می رود. این دستگاه می تواند ارتباط شبکه ای را برای دریافت و ارسال تصاویر ایجاد کند.

امنیت سیستم های مدار بسته دیجیتالی بسیار بالا است. در کلیه مراحل نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته دیجیتال از کدها و رمزهای مخصوص به دوربین استفاده می شود. بنابراین دسترسی به آن ها برای افراد متفرقه امکان پذیر نیست.

مهندس بابک ابراهیمی کوچکسرائی

سمینار مدیران نمونه استانی سال 94

مهندس بابک ابراهیمی کوجکسرائی

سمینار مدیران کشوری

مهندس بابک ابراهیمی کوچکسرایی

کنفرانس نوابغ دیجیتال 97